CS2 Trade-Up Calculator
Bereken de exacte outputskins, kansen en voorspelde floats voor elk CS2-trade-up-contract. Ondersteunt 5-input-contracten voor messen/handschoenen, multi-collectie-mixen, StatTrak™ en omgekeerd zoeken.
CS2 Trade-Up // Contract
modus std-10 · stattrak uit
Deze calculator is een educatief hulpmiddel dat de publiek gedocumenteerde trade-up-wiskunde van Counter-Strike 2 berekent. Hij vergemakkelijkt geen gokken, skinweddenschappen of echte geldtransacties. Skinprijzen fluctueren; weergegeven waarden zijn schattingen op basis van marktplaatsdata van derden.
Alle tien de inputs moeten dezelfde zeldzaamheid hebben.
Alle inputs moeten StatTrak™ zijn; de output zal ook StatTrak™ zijn.
Collectie
The Bravo Collection
Geen collecties passen bij dit filter.
Inputs (10 / 10)
Input #01
Toegestaan bereik: 0.0600 – 0.8000
Input #02
Toegestaan bereik: 0.0600 – 0.8000
Input #03
Toegestaan bereik: 0.0600 – 0.8000
Input #04
Toegestaan bereik: 0.0600 – 0.8000
Input #05
Toegestaan bereik: 0.0600 – 0.8000
Input #06
Toegestaan bereik: 0.0600 – 0.8000
Input #07
Toegestaan bereik: 0.0600 – 0.8000
Input #08
Toegestaan bereik: 0.0600 – 0.8000
Input #09
Toegestaan bereik: 0.0600 – 0.8000
Input #10
Toegestaan bereik: 0.0600 – 0.8000
Of laad een voorbeeldcontract:
| Collectie | Input-zeldzaamheid |
|---|---|
| 10× Militaire uitrusting | |
| 10× Militaire uitrusting | |
| 10× Beperkt | |
| 10× Beperkt | |
| 10× Militaire uitrusting | |
| 10× Geheim | |
| 10× Militaire uitrusting | |
| 10× Beperkt | |
| 5× Covert | |
| 5× Covert |
Vind de goedkoopste weg naar een doelskin
0,2500
voorspeld → 0,1925
Mogelijke outputskins
4
mogelijke uitkomsten
Verwachte slijtageklasse
FT
meest waarschijnlijke band
Collectiemix
- The Bravo Collection
Waar je output-float landt
Voorspelde output-float: 0,1925
0 van 4 outputs raken een hard float-maximum
Som is 100%
Deze combinatie heeft geen geldige outputskins.
Deze skin is niet verkrijgbaar via trade-up.
Gem. float 0,2500
Mogelijke outputs
| USP-S | Overgrowth | 25% | 0,2450 | FT | |
| M4A4 | Zirka | 25% | 0,1500 | FT | |
| MAC-10 | Graven | 25% | 0,2450 | FT | |
| M4A1-S | Bright Water | 25% | 0,1300 | MW | |
Berekening tonen
- Voor elke inputskin mappen we de ruwe float naar een 0–1-bereik op basis van de eigen min-/max-floatgrenzen van de skin.
- De output-float wordt bepaald door het rekenkundig gemiddelde van de genormaliseerde inputs.
- Voor elke mogelijke outputskin is de voorspelde float (maxUit − minUit) × gem + minUit.
- De kans op een bepaalde output is het aandeel inputs uit zijn collectie vermenigvuldigd met 1 / outputs in de collectie.
Stap 1: elke input-float normaliseren
| Skin | Ruwe float | Min. float | Max. float | Genormaliseerd |
|---|---|---|---|---|
| Dual Berettas | Black Limba | 0,2450 | 0,0600 | 0,8000 | 0,2500 |
| Dual Berettas | Black Limba | 0,2450 | 0,0600 | 0,8000 | 0,2500 |
| Dual Berettas | Black Limba | 0,2450 | 0,0600 | 0,8000 | 0,2500 |
| Dual Berettas | Black Limba | 0,2450 | 0,0600 | 0,8000 | 0,2500 |
| Dual Berettas | Black Limba | 0,2450 | 0,0600 | 0,8000 | 0,2500 |
| Dual Berettas | Black Limba | 0,2450 | 0,0600 | 0,8000 | 0,2500 |
| Dual Berettas | Black Limba | 0,2450 | 0,0600 | 0,8000 | 0,2500 |
| Dual Berettas | Black Limba | 0,2450 | 0,0600 | 0,8000 | 0,2500 |
| Dual Berettas | Black Limba | 0,2450 | 0,0600 | 0,8000 | 0,2500 |
| Dual Berettas | Black Limba | 0,2450 | 0,0600 | 0,8000 | 0,2500 |
Min. float voor FN / MW / FT
Kies een doel-exterior voor de output om de float-bovengrens van de inputs te zien.
De gemiddelde genormaliseerde float van je inputs moet ≤ 0,0135 zijn om FN te landen.
Aanbevolen inputs
Kies een van de onderstaande collecties met het aangegeven gemiddelde genormaliseerde float-maximum.
| Collectie | Input-zeldzaamheid | Vereiste gem. float | Haalbaarheid |
|---|---|---|---|
Deze inputs gebruiken
Counter-Strike, Counter-Strike 2, CS:GO, Steam en Valve zijn handelsmerken van Valve Corporation. Deze site is niet verbonden met, goedgekeurd door of gesponsord door Valve.
CS2 trade-up calculator. Float-voorspelling, kansen per skin en de mes-modus voor elk contract.
Wat is een trade-up contract in CS2?
Zo berekent de calculator elke mogelijke uitkomst
De CS2 trade-up formules voor float en kans
- = Voorspelde float van de output-skin van het contract.
- = Minimale en maximale float van de output-skin volgens de CS2-dataset (bron: ByMykel/CSGO-API).
- = Gemiddelde van de genormaliseerde floats over alle n inputs.
- = Ruwe float van de i-de input-skin — het getal dat CS2 in je inventaris toont.
- = Minimale en maximale float van de i-de input-skin — ofwel de canonieke 0,00–1,00, ofwel een individuele begrenzing (Asiimov 0,05–0,70, Redline 0,10–0,70, M4A1-S Fade 0,00–0,08, AUG Amber Fade 0,00–0,40 enz.).
- = Aantal inputs: 10 voor het standaardcontract, 5 voor het mes-/handschoencontract uit de Re-Retakes-update van oktober 2025.
- = Inputs uit een bepaalde collectie gedeeld door het totale aantal inputs (10 of 5). Dit is het aandeel van die collectie in de totale kans.
- = Aantal skins van de volgende zeldzaamheid (of contains_rare-items van de kist die de collectie voedt) in de outputpool van die collectie.
Trade-up voorbeelden
Standaard 10 inputs, één collectie, deterministische Restricted-output
Multi-collectie 7+3, gewogen Restricted-output
Mes / handschoenen: 5 Coverts uit één feeder-collectie
Omgekeerde modus — terugrekenen vanaf de doel-skin
The Kilowatt Collection — 8+2-split met AK-47 Inheritance als doel
Tips voor CS2 trade-up contracten
- Concentreer de inputs in de collectie met de minste outputs van de volgende klasse die jouw doel bevat. De kans-formule is (n_coll / n_total) × (1 / outputs_in_collection), dus een collectie met één output stuurt haar hele inputaandeel naar die ene skin. The Militia Collection (één Restricted: M4A4 | Modern Hunter) en meerdere Operation-collecties zijn precies daarom populair: minder outputs van de volgende klasse = hogere kans per doel-skin bij hetzelfde inputbudget.
- Open het float-optimalisatiepaneel VÓÓR je skins in het contract gooit. Voor de primaire doel-skin lost het paneel de omgekeerde opgave op vanaf een gekozen slijtageklasse (Fabrieksnieuw / Zo goed als nieuw / Lichte slijtage / Goed gedragen / Door strijd gehavend) en geeft het de maximale gemiddelde genormaliseerde float waarbij de output nog in die klasse blijft. Staat daar een bovengrens van 0,082, dan moet elke input het genormaliseerde gemiddelde naar 0,082 of lager trekken — een strenge drempel die onzichtbaar is als je alleen naar de ruwe input-floats kijkt.
- Gebruik de omgekeerde modus als je een concrete doel-skin in je hoofd hebt. Kies skin, slijtageklasse en strategie — „minimale float binnen de klasse” (dieper in de klasse, schoonste finish) of „net binnen de klasse” (lossere bovengrens, goedkopere inputs). De calculator geeft de inputcollectie die het doel überhaupt kan leveren, plus de bovengrens van de gemiddelde genormaliseerde float. Zo weet je meteen of je budget de benodigde slijtageklasse haalt of niet.
- Behandel StatTrak™-handschoenen als onmogelijk. Ze bestaan niet in CS2, dus volgens Valve's in-game-regel is het StatTrak™-contract op 5 Coverts mes-only — uitsluitend StatTrak™-inputs leveren een StatTrak™-mes op. Deze calculator past die StatTrak™-filter niet toe op de outputpool: hij trekt in beide modi gelijkmatig uit de volledige contains_rare-pool van de feeder-kist, dus de Special-kansen die hij toont zijn de in-game mes-/handschoenverdeling, niet een StatTrak™-only mes-subpool. Plan rond de in-game-regel: DMarket en de Steam Community trade-up gids merken allebei op dat sommige kisten in Special alleen handschoenen hebben, wat die kisten onbruikbaar maakt voor een StatTrak™-mescontract.
- Vermijd smal begrensde input-skins bovenaan hun bereik. Na de float-herschrijving van oktober 2024 normaliseert een AUG | Amber Fade met float 0,30 (bereik 0,00–0,40) naar 0,75 — bijna 2,5 keer zoveel als diezelfde ruwe 0,30 op een 0,00–1,00-skin. Brede skins met float diep in Fabrieksnieuw drukken het gemiddelde omlaag; smal begrensde skins bovenaan trekken het omhoog. De oude „vuller-meta”, waarbij je het contract met smalle skins opvulde om het gemiddelde te zakken, werkt onder de nieuwe formule niet meer.
- Controleer de som van de kansen tegen 1,0 (100%). De calculator toont een controleregel direct onder de tabel — staat daar 0,98 of 1,02 in plaats van 1,00, dan heb je ofwel een input uit een collectie zonder skins van de volgende klasse (het in-game menu accepteert zo'n contract niet, en de calculator markeert het), ofwel een verminkt dataveld. Deze controle is de zuiverste sneltest dat alle vier de formule-stappen correct zijn toegepast.
- Geloof geen Nederlandstalige gids die schrijft dat het trade-up algoritme „ingewikkeld en nergens beschikbaar” is, of die nog stelt dat je geen mes uit een trade-up kunt halen (zoals money4gamers.nl, dat de output volgens de oude formule van vóór oktober 2024 beschrijft en het mescontract mist). De float- en kans-formules zijn sinds de Retakes-update van oktober 2024 publiek gedocumenteerd — in de Counter-Strike Wiki, in de Steam Community trade-up gids van mei 2025 en in de open ByMykel/CSGO-API-dataset. Deze calculator zet jouw echte getallen in de vier stappen en je rekent elke uitkomst na tegen het in-game contractmenu.
- Vergelijk op de Nederlandse skinmarkt altijd de Steam Community Market met Skinport (EU-vriendelijke betalingen, Nederlandstalige site met slijtagetermen als Fabrieksnieuw en Door strijd gehavend) en Buff163 vóór je een trade-up start. Na de Re-Retakes-update van 23 oktober 2025 daalde de CS2-skinmarkt fors terwijl Covert-skins sterk omhoog schoten en afgewerkte messen en handschoenen 20 tot meer dan 50% daalden. Steam rekent ongeveer 13% kosten op elke verkoop, dus je verwachtingswaarde (EV) ná kosten is het getal dat er echt toe doet, niet de bruto-EV. Reken bedragen in euro (€).
- Trade-up contracten zitten in Nederland in een juridische grijze zone. De uitlevering gebeurt volledig binnen je Steam-account, en Valve zelf wisselt virtuele skins niet rechtstreeks in voor euro. De secundaire handel via externe platformen (Skinport, Buff163, Bitskins) bestaat in de praktijk al jaren, maar is juridisch niet sluitend geregeld en er is geen specifieke uitspraak van de Kansspelautoriteit of de Belastingdienst over deze mechanic. De calculator is een puur wiskundig hulpmiddel — hij toont wat de game-engine intern rekent en vervangt geen marktonderzoek of juridisch advies.
- Plan je contract als een pro voordat je op de productie klikt: schrijf de geplande inputlijst in een privé-notitie op Discord of Steam, maak een screenshot van het float-optimalisatiepaneel en de kanstabel, en wacht 24 uur. De meeste „verbrande” trade-ups in Nederlandse Steam-groepen en op r/GlobalOffensive (waar de Nederlandse community actief is) hebben dezelfde oorzaak: een impulsieve klik na een Steam-kortingsevent, een Operation-launch of een YouTube-video van een streamer, zonder de kanskolom helemaal uit te lezen.
Veelgestelde vragen over CS2 trade-up contracten
Ondersteunt de calculator mes- en handschoen-trade-ups?
Wat veranderde er in de CS2-update van oktober 2024?
Wat veranderde Valve op 23 oktober 2025?
Kan ik StatTrak™- en reguliere skins in één contract mengen?
Waarom staan Souvenir-skins niet in de keuzelijst?
Wat is een genormaliseerde float?
Hoe berekent de calculator de kans bij inputs uit meerdere collecties?
Loont een trade-up in CS2 financieel?
Houdt de calculator rekening met de marktprijzen van inputs en outputs?
Hoe is een CS2 trade-up contract in Nederland juridisch te plaatsen?
Waarom komt de voorspelde output-float niet exact overeen met mijn in-game contractvoorbeeld?
Kan ik een permalink naar een specifiek contract delen?
Is de CS2 trade-up calculator zonder account te gebruiken?
Hoe nauwkeurig zijn de voorspelde floats?
Woordenlijst CS2 trade-up contracten
Float
De slijtagewaarde van een CS2-skin — een reële getal in het interval [0, 1]. Hoe lager de float, hoe schoner de slijtage (Fabrieksnieuw, Zo goed als nieuw) en in de regel hoe hoger de marktprijs. In het spel zichtbaar als „Wear Rating” in het inspectievenster.
Slijtage (Exterior)
De zichtbare slijtageklasse van een float: Fabrieksnieuw (0,00–0,07), Zo goed als nieuw (0,07–0,15), Lichte slijtage (0,15–0,38), Goed gedragen (0,38–0,45), Door strijd gehavend (0,45–1,00). De bovengrens van elke klasse is exclusief, behalve Door strijd gehavend, dat de 1,00 insluit. De Nederlandse termen volgen de Skinport NL-localisatie.
Genormaliseerde float
De ruwe float van een input, afgebeeld op de schaal 0–1 tegen het eigen bereik van de skin, via (float − min) / (max − min). Sinds oktober 2024 middelt de trade-up formule van CS2 precies de genormaliseerde waarden en projecteert het gemiddelde terug op het bereik van de output-skin.
Collectie (Collection)
Een benoemde groep CS2-skins die samen zijn uitgebracht (bijvoorbeeld The Kilowatt Collection, The Danger Zone Collection, The Gallery Collection). Het trade-up contract trekt outputs uit de pools van de volgende klasse van alle betrokken collecties, gewogen naar inputaandeel.
Float-kap
Een individuele onder- of bovengrens die het bereik van een skin versmalt ten opzichte van de canonieke 0–1. De AWP Asiimov begint pas bij 0,18 (er bestaat geen Fabrieksnieuw-variant), de AK-47 Redline loopt 0,10–0,70, de AK-47 Asiimov 0,05–0,70. Onder de genormaliseerde formule zijn kappen bepalend, want ze veranderen de relatieve positie van een ruwe float op de 0–1-as en daarmee de bijdrage aan het gemiddelde.
Covert
De zeldzaamste standaardklasse (rood), één klasse onder Special. In het tabblad Mes / Handschoenen wordt Covert automatisch als input-zeldzaamheid vastgezet.
Special
Messen en handschoenen. Ze horen niet bij de standaard-zeldzaamheidsladder. Alleen bereikbaar via het contract op 5 Coverts dat Valve met de Re-Retakes-update op 23 oktober 2025 toevoegde.
StatTrak™
Een wapenvariant met een ingebouwde teller voor bevestigde kills. Trade-up contracten staan geen mix van StatTrak™ en reguliere inputs toe, en de StatTrak™-status van de output spiegelt die van de inputs. StatTrak™-handschoenen bestaan niet in CS2 — het StatTrak™-contract op 5 Coverts levert daarom altijd een mes.
contains_rare
De pool met Special-items (messen en handschoenen) die een CS2-kist als gele beloning (Special) kan uitkeren. Het contract op 5 Coverts trekt gelijkmatig uit deze pool — welke pool precies hangt af van de feeder-collectie van de input-Coverts.
Verwachtingswaarde (EV)
De met kansen gewogen gemiddelde waarde van alle mogelijke outputs. Standaardmaatstaf in de internationale CS2 trade-up community om de winstgevendheid van een contract te beoordelen. Deze calculator richt zich nu op float en kans; een prijsbewuste EV staat gepland voor een latere release.
Zeldzaamheidsladder (Rarity Ladder)
De volgorde van skin-klassen in CS2: Consumer (wit) → Industrial (lichtblauw) → Mil-Spec (donkerblauw) → Restricted (paars) → Classified (roze) → Covert (rood). Een trade-up contract zet 10 skins van één klasse om in één skin van de direct volgende klasse — Mil-Spec → Restricted, Restricted → Classified enzovoort.
Feeder-collectie
Een collectie waarvan de Covert-skins als input zijn toegestaan voor een mes-/handschoencontract en waarvan de gekoppelde kist de contains_rare-pool voor de output levert. In de calculator staat de koppeling collectie → kist in case-by-collection.json.
Re-Retakes-update
De CS2-patch van 23 oktober 2025. Bracht de Retakes-spelmodus terug en introduceerde tegelijk het mes-/handschoencontract op 5 Coverts. De CS2-skinmarkt daalde fors terwijl Covert-skins sterk omhoog schoten en afgewerkte messen en handschoenen 20 tot meer dan 50% verloren.
ByMykel/CSGO-API
De open dataset onder MIT-licentie op GitHub die elke CS2-skin beschrijft met collectie, zeldzaamheidsklasse, min/max-float, StatTrak™-beschikbaarheid en kistkoppeling. De calculator bundelt een snapshot; de datum staat in de paginavoet zodat je de actualiteit van de bereiken kunt controleren.
Bronnen en referenties
- Counter-Strike Wiki — Trade Up Contract: de regels die de calculator implementeert. Tien invoeren van dezelfde grade en kwaliteit, de uitvoer-float uit de gemiddelde GENORMALISEERDE float van de invoeren (niet het ruwe gemiddelde), herschaald naar het eigen bereik van de uitvoerskin, en uitkomstkansen gewogen naar het aantal in aanmerking komende skins per betrokken collectie. De slijtagebanden staan op dezelfde pagina: FN onder 0,07, MW tot 0,15, FT tot 0,38, WW tot 0,45, BS daarboven.
- Officiële Counter-Strike-blog — Valves eigen release notes. Alleen daar wordt een wijziging in de contractregels aangekondigd, en dat is de reden dat de dataset een datum draagt: één update kan een collectie toevoegen, er een uitfaseren of veranderen welke items in aanmerking komen.
- Counter-Strike 2 op Steam — de build- en patchfeed waarmee de collectiedataset wordt gedateerd, en de winkel waar de regels van de Steam Community Market over verhandelbaarheid daadwerkelijk gelden.